Academic Divisions

Alumni Residents

2017
Olivia Cook
Michael Fuller
Jason Hyde
Alex Stamos

‚Äč2016
Hannah Beus 
Thomas Burke, Jr.
Chase Crowley 
Daniel Stentz

2015
Kristy Bultema
Brandon Glenn
Tera Pandrangi
Stephen Webster, Jr.

2014
Taryn (Kratz) Harreld
Jared Schellenberg
Raquel Sebastian
Ryan Shurtz

2013
Vivian Click
Emily Lammers
Brett Nydegger
Shayne Perry

2012 
Matthew Balasco 
Mark Conard 
Spencer Fullmer 
Lisa (Leone) Poweski

2011 
Brock Droll 
Spencer Elmore 
Anna (Smothers) Dressman 
William Stanley

2010 
Sara Fowler 
Matthew Martin 
Michael Simpson 
Kevin Wells

2009 
Aaron Aue 
Mayes McEntire 
Micah Nuzum 
Mark Oleson

2008 
Andrew Chandler 
Zachary Imperial 
Rachel Matthews 
Lindsay Pabst

2007 
Grace Evans 
Andrew Haase 
Matthew Lindemann*
Jeff Pafford

2006 
Aaron Burleson  
Melissa (McCartney) Drum*
Doug Robertson  
Kerry Stein*

2005 
Vaishali Agarwala  
Keith Carver 
Joanne Jensen*  
Louis Susi

2004 
Jason Bigby  
Saadia Bukhari 
Amanda Goodman  
Geoffrey Steinkruger

2003 
Elizabeth Claffey  
Rubin Gutarts 
Amy (Martinkus) Forloine  
Philip Mikesell

2002 
Jeff Berlin  
Russ Kiser 
Greg Myers  
Kathy Younkin

2001 
Yvette Burns  
Shawn Kennedy 
Shelly Lee  
Mark Wood

2000 
David Claffey  
Tim Kreimer 
Julianne Turner  
Kevin Younkin

1999 
Howard Cohen  
James Isett* 
Matt Niemiec  
Steve Smith

1998 
Eric Bramy  
Michelle (Kennedy) Rampulla 
Doug Nagle  
Ron Wolf

1997 
Eric Gallatin  
Ellen Nist 
Mark Palo  
Shelley Ridenour

1996 
Anna Guglielmo  
Vicki Houck 
Deron Reisman  
Paul Stabile

1995 
Mark Dinkins* 
Mark Henry 
John Nusstein*
Jon Reitz

1994 
Randall Coggins 
Dan Dunbar 
Karan Replogle*
Mike Whitcomb

1993 
Mike Childers  
Todd Halcomb 
Greg Hutchinson  
Jean Scott

1992 
William Foster  
Brad Karkut 
Laurie (McKendry) Southard*
Robert Uhle 
Jennifer Willett

1991 
Ken Clark  
Larry Hannan 
Leigh (Pickenpaugh) Randolph*

1990 
Richard Archer*  
Richard Broering 
Steve Clark  
Ingrid Hlawaty

1989 
Gerhard Berberich  
Carmen Fernandez 
Robert Nist  
Fred Simon 
Thomas Yonchak

1988 
Steven Goldberg  
Steven Katz* 
Larry Pfeil

1987 
Renie Gross  
John Haidet 
Rick Mason  
Maji Wali

1986 
Celia McLean  
Alan Mikesell 
Jeff White

1985 
Michael Chaney  
Stewart Hinkley 
Ray Lev

1984 
Jay Cohen  
Lee Dreven 
Rick Schleder  
Dave Vreeland*

1983 
Alan Goodman  
Steve Hill 
Kerry Moore  
Ken Stovcik

1982 
Doug Greenwald  
Mario Mendoza 
Jim Murrin  
Joe Shiveley

1981 
Ed Erndt  
Gary Forbes 
Greg Kusner  
Bill Warren

1980  
Ilmars Kalnins  
Tom Montagnese 
Malcom Perlich  
Seth Shapiro 
Paul Siegal

1979 
Noel Fuller  
William Peterson 
Roman Rossmeisl*
Tom Russin

1978 
Cliff Chunn  
Kenneth Cunin 
Don Wilkins

1977 
Steve Arlin  
Joe Duda 
William Heggen  
William Robertson

1976 
John Coviello  
Joseph Haase 
James Jensen*
Al Reader* 
Richard Salzgeber

1975 
Ronald Brown  
Steve Klayman*
Sidney Roberts  
Jack Vandevisse

1974 
William Christie  
Alan Ehrenreich 
Alfred Heller  
Joe Koenigs

1973 
Ken Coffae  
William Forrest 
Lamar Hicks*
Allan Scheinin 
David Whitner

1972 
Louis Fazio  
John Knapp 
James Lance  
Ronald Linaburg

1971 
Robert Cassidy  
Charles Holman 
David Powell  
James Riggans 
James Roane*
Jerry Schommer

1970 
Ron Bailey  
Monroe Bevans 
Ken Deeds  
William Fournier 
Robert McWilliams

1969 
Ming Shih Levine  
Steve Senia*

1968 
John W. Myers  
Zuhair Jamil 
David Wesley

1967 
Michael Polimus  
David Brilliant

1966 
Richard Meehan

*Board Certified